Haber

Ahlat Engelliler Çanakkale’yi Ziyaret Etti

Bitlis’in Ahlat Kaymakamlığı ile Ahlat Engelliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin ortaklaşa hazırladığı ve İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü’nün desteklediği proje kapsamında ilçedeki engelliler Çanakkale’yi gezdi.

Ahlat Engelliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin yürüttüğü “Engelleri Birlikte Aşarız” kapsamında Çanakkale gezisine anneleri ile çıkan engelli bireyler; Rumeli Mecidiye Tabyaları ve Koca Seyit Anıtı, Şahindere Şehitler Mezarlığı, Şehitler Anıtı, 57. Alay Şehitliği, Conk Bayırı ve Çanakkale Destan Tanıtım Merkezi’ni ziyaret ettiler.

Geziyle ilgili açıklama yapan Ahlat Engelliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Neslihan Akdemir, “Projemiz İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından onaylandı. Ahlat Kaymakamlığımızla ortak bir çalışmaydı. Burada olmaktan çok mutluyuz. Bu projeyi gerçekleştirmekten büyük gurur duyuyoruz. Engellilerimiz çok duygulandı. Çünkü çok tarihi bir noktadayız. Ahlat Kaymakamımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.”

Geziye katılan engellilerden Uğur Avcı, Çanakkale Gelibolu tarihi mekanını ziyaret etmekten memnuniyet duyduklarını söyledi. Avcı, “Burada şehitlikleri ziyaret ediyoruz. Geçmişi anıyoruz. Açıkçası bu alanda olmak, geçmişi anmak, yaşananları dinlemek, burada yaşananlara tanık olmak çok farklı duygular uyandırıyor. Çok memnunuz. Bizim için çok keyifli bir proje oldu ve aynı zamanda tarihin de bilincine vardık.

Oğuzhan Akdemir ise “İyi ki Çanakkale’ye geldik. Burada anılara şahitlik ettik. Burada çok onur ve gurur duydum.” – BİTLİS

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu