Haber

Aileler Muş’ta HDP İl Merkezi önünde oturma eylemine devam etti

Muş’ta çocuklarının terör örgütü PKK tarafından dağlara götürülmesinden HDP’yi sorumlu tutan aileler, bu hafta da parti il ​​binası önünde oturma eylemine devam etti.

Çocuklarının terör örgütü PKK tarafından dağlara kaçırıldığını iddia ederek HDP Muş İl Müdürlüğü önünde oturma eylemi başlatan aileler, 134 haftadır çocuk nöbetini kararlılıkla sürdürüyor. HDP İl Müdürlüğü önünde toplanan aileler, “Millet düşmanı parti”, “Çocuklarımızı vereceksiniz”, “Ah HDP ya PKK”, “Türk ile Kürt kardeştir, HDP haindir” gibi sloganlar attı. , “Milleti dolandıran parti”, “Anneler direniyor”, “Bıktık artık.” “Düşün” ve “Yeter, çocuklarımızı rahat bırakın” yazılı pankartlar taşıdılar. Anne ve babalar her çarşamba parti önünde toplanarak fotoğraflarını taşıdıkları çocuklarını teslim olmaya davet ediyordu.

8 yıldır oğlundan haber alamadığını söyleyen acılı anne Ayten Koçhan, çocukları kandırılarak dağlara kaçırılan ailelere de seslenerek, “Bütün annelere sesleniyorum, gelin evimize.” Destek. Çocuklarımızın hepsi gitti. Gelin, çocuklarımızı getirmeye çalışalım. Neden korkuyorsunuz? Ben korkmuyorum, siz de korkmayın.” . Gelin ve sesinizi yükseltin. Geçen gün 2 kişi gelip teslim oldu. Ne PKK’dan ne de HDP’den korkmuyorum. Çocuğumdan 8 yıldır haber alamıyorum. Yılanın başı HDP’dir. Çocuklarımızı bize versinler. Gel ve teslim ol. Neden onlara hizmet ediyorsun? “Yapıyorsunuz. Devlet içinde devlet olamaz, bayrak üstüne bayrak olamaz. Dağda bir kişi bile kalana kadar protestomu sürdüreceğim” dedi.

Oğlundan 7 yıldır haber alamadığını söyleyen Şahinaz Özcan, şöyle konuştu: “7 yıldır oğlumdan haber alamıyorum, ölü mü sağ mı bilmiyorum. Çocuğumu HDP’den ve PKK’dan istiyorum 40 yıldır HDP’nin ve PKK’nın durumu bu. Onların inançları yok, vicdanları yok. Milletin “Çocuklarını götürüyorlar. Allah onlara lanet etsin. Yazı, kışı, yağmuru, çamuru, soğuğu ne olursa olsun hareketimize devam edeceğiz” dedi. -MUS

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu