Haber

Ana Markovic’ten yıldız futbolculara çağrı!

Kadın futbolunda yaptığı açıklamalarla adından söz ettiren Hırvat oyuncu Ana Maria Markoviç, dünya futbolunun yıldızlarından bir talepte bulundu.

Kariyerini İsviçre Ligi kadrolarından Grasshopper’da sürdüren 24 yaşındaki forvet, Kylian Mbappe ve Erling Haaland’ı kadın futboluna katılmaya teşvik etti.

“Kadın futboluna katkı sağlayabileceğini düşünüyorum”

Yıldız futbolculardan istek alan Markoviç, şu ifadeleri kullandı:

Futbolun en büyük isimlerinin maçlarımızı izlemesini, Mbappe ve Haaland gibi oyuncuların da kendi kulüplerinin maçlarını izlemesini istiyorum. Neymar’ın Brezilya maçlarını izlemesi halinde kadın futboluna katkı sağlayabileceğini düşünüyorum.

“Her açıdan gelişiyoruz”

Kadın futbolunun geliştiğini belirten Markoviç, şunları söyledi:

Kadın futboluna eskisinden daha fazla ilgi olduğunu düşünüyorum çünkü her açıdan gelişiyoruz. Kadın futbolu kalitemiz, oyun tarzımız ve sahip olduğumuz imkanlar neticesinde daha fazla ilgi görmeye başladı.

“Oyunumuzun kalitesi geçmişe göre çok daha yüksek”

Hırvat oyuncu sözlerini şöyle sürdürdü:

Oyunumuzun kalitesi geçmişe göre çok daha yüksek. İnsanların çabalarımızı, bunun için çok çalıştığımızı anladığını düşünüyorum çünkü gerçekten daha iyi olmaya çalışıyoruz. Bu büyümenin nedenlerinden biri de tüm kadınların futbolumuza katkı sağlamasıdır.

“Herkesin bize inanması gerekiyor”

Herkesin kendine inanmasını söyleyen Markoviç, şunları söyledi:

Erkeklerin ve erkek oyuncuların bize inanması gerektiğini, kadınlar dahil herkesin bize inanması gerektiğini düşünüyorum.

mudurnu-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu