Haber

Başkan Yılmaz’dan gençlere kaykay parkı

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz gençlere verdiği sözleri birer birer yerine getiriyor. Avlu Yaşam Alanı’na ilk olarak kaykay parkını kazandıran Lider Yılmaz, şimdi de Atatürk Parkı’na 1.250 metrekarelik bir alanda kaykay parkı ekledi. Başkan Yılmaz, gençlerden yarışmalara katılarak şehre birçok ödül getirmelerini istedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Atatürk Parkı’nda eskiden küçük bir kaykay pisti olan alanı yeniden tasarlayarak tam donanımlı bir Skate Park’a dönüştürdü. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, gençlere verdiği sözlerin arkasında durarak önce Avlu Yaşam Alanı’na ardından Atatürk Parkı’na 250 metrekarelik bir kaykay parkı kazandırdı. Büyükşehir Belediyesi, adrenalin tutkunu, kaykay, paten ve bisiklete binmeyi seven gençlerin güvenle ve keyifle vakit geçirebilecekleri bir ortam oluşturan alanı hizmete açtı. açılışa; Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, AK Parti Altıeylül İlçe Başkanı Ömer Munis, AK Parti Karesi İlçe Başkanı Yusuf Hocaoğlu, vatandaşlar ve onlarca genç katıldı. Kaykay ve patenlerle de gösteriler yapan gençler, sahanın açılmasından çok memnun kaldıklarını dile getirdi.

Tam donanımlı kaykay parkı

Kamera sistemi ile aslına uygun hale getirilen Skate Park’ta gençlerin rahatlıkla kayabilmeleri ve güçlerini yüksek tutabilmeleri için bluetooth bağlantılı ücretsiz wifi sistemi hazır hale getirildi. Gençlerin bu alanı daha rahat ve güvenle kullanabilmeleri amacıyla yapılan planlamada; Hızlanma rampaları için mega quater, quater dönüşler ve girişler için rampalar, roll-in, slip box ve funbox dediğimiz stickler kullanıldı.

Gençlerden ödül bekliyoruz

Öğrencilerin 2 yıl önce kaykay parkı istediğini belirten Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Tamam dedik ama bir bize yetmez” dedi. Yaklaşık 9 ay önce bir tanesini Avlu Yaşam Alanı’nda yaptık, bugün ikincisini de Atatürk Parkı’nda hizmete açtık. “Önümüzdeki günlerde 3. kaykay parkımızı da Ali Hikmet Paşa Tesisleri’ne yapacağız. Her yaş grubunun eğlenebileceği, bölgesel olarak seçebilecekleri farklı aktivite alanları oluşturuyoruz. Burayı kullanan genç arkadaşlarımızın kazanmasını bekliyoruz.” Yarışmalara katılarak Balıkesir’de ödüller kazandık. Balıkesir’imize yatırım yapmaya devam edeceğiz.” söz konusu. – BALIKESİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu