Yaşam

Belçim Bilgin: Evlilikle ilgili çok olumsuz düşüncelerim var

Oyuncu Belçim Bilgim, sunuculuğunu Ahmet Mümtaz Taylan’ın üstlendiği BBO İmal programı Empati’nin konuğu oldu. İkinci kez trafik kazasında belini kırdığını ve oğlu Rodin’in eğitimi için Kanada’ya gittiğini söyleyen Bilgim, “Geçen yıl nisan ayında trafik kazası geçirdim. Geçti ama kırıntıları var. . Bu benim ikinci kazam, aynı şekilde daha önce de aynı yerden belim kırılmıştı. 6 ay ağrılar içinde geçti, çok acı vericiydi, telefonu bile yerinden kaldıramadım” dedi.

Akademisyen, “Biraz inat ettim ve ağrı kesicilere karşı durmaya çalıştım. Kanada’ya psikolojik tedavi için gittim ve Rodin’e yepyeni bir ülke, yeni bir deneyim yaşatmak istedim. Çalışırken gücüm yoktu. Bunu yapma imkanı çok iyi denk geldi, tedavisi devam ediyor” diye konuştu.

‘BÖYLE BİR ŞEYE SEBEP OLMAK ÇOK GÜZELDİ’

Gazeteci Birsen Altuntaş’ın haberine göre, Ahmet Mümtaz Taylan’ın yorumu üzerine Belçim Alım şu ifadeleri kullandı:

“Filmin setindeydim, evlilik yıldönümümüzde Aşk Aşk Tesadüfleri çekerken. Çok etkilendim, tekrar tekrar okudum ve tüm sözlerin ağırlığı, hafifliği ve tatlılığı içinde uçarak sette devam ettim. Aşk konusunda daha güçlü hissetmek… Çok güzeldi, bu tür şeylere vesile olmak, birkaç şiirim ve müziğim var…”

‘EVLİLİK KAYBININ AŞKA AĞIRLIK GETİRDİĞİNE İNANIYORUM’

Ahmet Mümtaz Taylan’ın “Tekrar evlenmeyi düşünüyor musun?” Bilgin, sorusuna şu yanıtı verdi:

“Evlilik hakkında çok olumsuz düşüncelerim var. Özellikle dijital çağda her şeyin kabaca tüketildiği bir dönemde evlilik kurumunun sakarlığının ve evliliğe yüklediği yüklerin aşka büyük bir ağırlık getirdiğine inanıyorum. Bir aşk için.” Arkadaşlığı kanıtlamak için bir evlilik kurumunun damgası ve mührü olması gerekir.Hayır.Kurumsal zorunluluklar,beklentiler,aile,çevre her şey başladığınız hikayeyi lekeleyebilir,kirletebilir. bir kalıpla mühürlenmiş, daha özgür ve daha aşık hissediyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu