Haber

CHP Milletvekili Mustafa Sarıgül Konut Sorununa Dikkat Çekti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, Beşiktaş’taki makamında açıklamalarda bulundu. Sarıgül, “Konut, kira ve barınma sorunu Türkiye’yi kasıp kavuruyor.

CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül Beşiktaş’taki makamında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Sarıgül, “Türkiye’yi barınma, kira ve barınma sorunu sarıyor. Bu sorun toplumsal barışı bozacak noktaya geldi. İlgililerin bu konuya acilen çözüm bulması gerekiyor. Aksi takdirde bu kıştan itibaren evsizler kalmaya başlayacak. Şöyle dedi: “Halk, ihtiyacı olana yiyecek, evi olmayana da başlarını sokacak bir mesken bulmalıdır. Bu, sosyal devlet olmanın en değerli göstergesidir. Bunlar temel ihtiyaçlar ve vatandaşlık hakkıdır.”

“ÖĞRENCİLERİMİZ BARINMA SORUNU YAŞAYACAK”

Sarıgül yaptığı açıklamada, “Bugün yetkilileri ve sorumluları bir kez daha uyarıyorum, kiralarda ve özel yurtlarda astronomik artışlar oldu. Şimdi önleminizi alın, bu öğrencilerimiz ve çocuklarımız açıkta kalmasın. , Öğrencilerimiz barınma sorunu yaşayacak.Vatandaşımın canı nerede yanıyorsa ben orada olmaya devam edeceğim.Başta çiftçimizin emeği olmak üzere mazlumların hakkını savunmaya devam edeceğim.Halkımızın hakkını savunmaya devam edeceğim. mazlumlar.pandemi şartlarından dolayı esnafımız çeklerini,faturalarını ödeyemedi.Vicdanım devletim,şefkatli halim,bereketli halimden ricam toplumsal barış için,kardeşlik hukuku için bağışla türkiyem,hayırlı olsun. Cumhuriyetin 100. Yıldönümü, Türkiye’mi anneler için, Türkiye’mi babalar için, Türkiye’mi çocuklar için affet.”

hanakhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu