Ekonomi

Çin-Avrupa İş Forumu Tianjin’de düzenlendi

şekilIndex0

TIANJIN, 4 Haziran (Xinhua) — Çin-Avrupa İş Forumu, Çin ve Avrupa’nın ortasında ticari işbirliği için üst düzey bir etkileşim platformu sağlamak amacıyla Cuma günü Çin’in kuzeyindeki Tianjin Belediyesinde düzenlendi.

Forumu düzenleyen kuruluş, bir günlük etkinliğe aralarında hükümet yetkilileri, sendika temsilcileri ve yurtiçi ve yurtdışından Çinli ve Avrupalı ​​girişimcilerin de bulunduğu 350’den fazla kişinin katıldığını belirtti.

Belediye kalkınma ve reform komisyonuna göre, yabancı yatırım için önemli bir merkez olan Tianjin, 10.000’den fazla yabancı yatırımcıyı cezbetti ve yabancı yatırımın fiili kullanımında toplamda 200 milyar ABD dolarından fazla kazanç sağladı. Tianjin’in şu anda 176’sı yabancı şirket olmak üzere 276 Fortune 500 şirketi var.

Tianjin’in Binhai Yeni Bölge parti yetkilisi Lian Maojun, forumda yaptığı konuşmada, Tianjin’in pazar odaklı, hukuka dayalı ve uluslararası bir iş ortamı yaratmaya devam edeceğini ve yabancı yatırımcıların yasal hak ve çıkarlarını koruyacağını söyledi.

Organizatör, forum sırasında Avrupalı ​​girişimciler ile belediye yönetimi arasındaki temas ve etkileşimi güçlendirmek amacıyla bir iş tanıtım etkinliği ve bir devlet-kurum diyaloğu alt forumunun düzenlendiğini belirtti.

guzelyurtajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu