Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan Mehmetçik’in bayramını kutladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Mehmetçik’in bayramını kutladı

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun telefonuyla Hakkari Mahya Tepe Üs Bölgesi’nde Mehmetçilerin bayramını kutladı.

Bakan Soylu, bayramın ilk gününde Hakkari’deki Mahya Tepe Üs Bölgesi’nde görev yapan Mehmetçik ile görüşmeye geldi. Bakan Soylu, burada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı arayarak üs bölgesi hakkında bilgi verdi. Üs bölgesinin yeni yapıldığını ifade eden Soylu, “Burası Tunceli’den Karadeniz’e kadar tüm bölgenin lojistik ana merkeziydi, giriş kapısıydı. Geçen yıl bu üs bölgesinde 8 teröristi etkisiz hale getirdiler ve bu bölge de etkisiz hale getirildi. Erdoğan, “Tamamen temizlendi. Tüm komuta timini, astsubayları şahsım, ailem ve milletim adına kutluyorum. Allah daha nice bayramlara kavuşmamızı nasip etsin. Kahramanlığınız, bu terörist hareketin burayı temel almasına izin vermedi. Allah yardımcınız olsun. Merhamet için dua ediyorum. Rabbim onları sevgili habibine komşu kıldığı gibi bizi de o mertebeye kavuştursun.”

Bakan Soylu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Mehmetçi bayramını kutladığı anların görüntüsünü Twitter hesabından paylaştı. Soylu, Zap Suyu’nun kenarında çektiği fotoğrafı da ‘Zap Suyu’ notuyla Twitter hesabından paylaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu