Haber

Danimarka takımı Cemal Kütahya formasıyla Avrupa Plaj Hentbolu Finali’ne kaldı

KONYAALTI Belediyesi tarafından düzenlenen Avrupa Plaj Hentbolu Finalleri’ne, geçirdiği sarsıntı sonucu hayatını kaybeden milli hentbolcu Cemal Kütahya forması ile giden Danimarka temsilcisi HEI Plaj Hentbolu kaptanı Andersen Martin Vilstrup, hentbol camiasına başsağlığı diledi.

Konyaaltı Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen Avrupa Plaj Hentbolu Finalleri renkli görüntülerle son bulurken duygusal anlara da sahne oldu. Finallerin açılış maçına Hatay’daki depremde hayatını kaybeden milli hentbolcu Cemal Kütahya’nın aile fotoğrafıyla formasıyla giden Danimarka temsilcisi HEI Plaj Hentbol Takımı büyük beğeni topladı. Şampiyonanın son gününde HEI Plaj Hentbolu sporcularına teşekkür etmek için arenaya gelen Cemal Kütahya’nın kardeşi Gözde Kütahya, takım kaptanı Andersen Martin Vilstrup’a kardeşinin formasını hediye etti. Konyaaltı Belediyesi Spor Danimarkalı sporcuların bu jestine kulüp de kayıtsız kalmadı ve her sporcuya birer hediye takdim etti. Danimarkalı sporcuların çok güzel bir niyet örneği sergilediğini ifade eden hayran Kütahya, “İnanın her yerde kardeşimin bu şekilde anılması beni çok duygulandırıyor. İyi ki böyle bir abim oldu. Türk hentbolu.” Türk milletinin başı sağolsun.”

‘CEMAL KÜTAHYA MUHTEŞEM BİR SPOR OLDU’ Ödül töreni öncesinde 6 Şubat’ta Hatay’da meydana gelen deprem felaketinde hayatını kaybeden milli sporcu Cemal Kütahya’yı anmak için Danimarkalı sporcular sahaya çağrıldı. Tribünler sporcuları ayakta alkışladı. Milli sporcu Cemal Kütahya’nın karakterinin yanı sıra çok da iyi bir sporcu olduğunu kaydeden Danimarka temsilcisi HEI Plaj Hentbol Takımı Kaptanı Andersen Martin Vilstrup;

“Cemal Kütahya ile bir kaç kez tanışma ve vakit geçirme fırsatım oldu. Öncelikle çok cana yakın bir insandı. Aynı zamanda çok iyi bir sporcuydu. Kendisine manevi olarak saygımızı nasıl gösterebiliriz diye düşündük. Maça ailesinin yanında bulunan fotoğraflı forma ile gittik.” Ailesinin ve hentbol camiasının bu değerli kaybından dolayı çok üzgünüz. Tekrar başsağlığı diliyoruz. Bunun için çok üzgünüz. Hem Türkiye için hem ailesi için hem de plaj hentbolu için böyle bir şey yaptık.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu