Haber

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Antakya Sanayi Sitesi esnafını ziyaret etti

Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Lütfü Savaş, Antakya Sanayi Sitesi esnafını ziyaret etti. Önder Savaş, “Sanayi sitesini en uygun yere, en uygun şekilde, ortak akılla, bilimle, herkesin rızasını alarak taşıyacağız” dedi.

5 bin işyeri ve 12 bin işyerinin bulunduğu Antakya Sanayi Sitesi’nde depremlerin ardından hemen her iş kolundan esnafı ziyaret eden Başkan Savaş, son ziyaretinde site esnafının 6 Şubat’tan bu yana yaşadığını anlattı.

Sanayi sitesini ziyaretinde esnafın sorunlarıyla tek tek ilgilenerek taleplerini dinleyen Önder Savaş, şunları söyledi:

“Canla başla emek veren değerli esnaf kardeşlerimizin sözlerini dinledik. Hatay sanayisinin gelişmesi ve gerekli ihtiyaçların karşılanması için fikir alışverişinde bulunduk. Esnafımız tüm imkanlarımızla her zaman yanlarında olduğumuzu biliyor ve görüyor. Bu şehir 7 kez yıkıldı ayağa kalktı. Şimdi sekizincisi. Yakında geliyor. Sanayi Sitesi esnafımızla oturup konuşacağız. Ortak akılla, bilimle herkesin isteğini alarak Sanayi Sitesini en uygun yere, en uygun biçimde taşıyacağız.”

Başkan Savaş sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ticari başlangıçla bu iş olmaz. Artık form tipinin değeri yok, gelecek nesilleri yaşatmak için çalışacağız. Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, meslek odaları ve üniversite hocaları ile birlikte ortak akılla projeler üretiyoruz. Projelerin finansmanına odaklanıyoruz.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

haberorta.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu