Haber

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu: Türkiye’nin demografik geleceği tehlikede

İYİ Parti Sözcüsü ve Ankara Milletvekili Adayı Kürşad Güçlü, “Maalesef Türk milletinin demografik geleceği tehlikede. Şu anda ülkemizde 10 milyondan fazla mülteci var. Size çok farklı bir rakam vereceğim. Siyasi gidişat” dedi. iktidarın bu ciddiyetsizlikle bu sorunu çözme şansı yoktur. Herhangi bir taahhüt veya karar alınmamıştır. Milletimiz izin verirse tüm planımız hazır. 3,5 milyon kaçak sığınmacıyı bir yıl içinde derhal ülkelerine göndereceğiz. 2 yılın sonunda tüm mültecileri göndereceğiz” dedi.

İYİ Parti Sözcüsü ve Ankara Milletvekili Adayı Kürşad Zorlu, “Yozgatlılar Ankara’da Buluşuyor” etkinliğine katıldı. Etkinlikte konuşan Zorlu şunları söyledi:

“Seçildiğimde yatırımcıları ülkemize çekmek için çalışacağıma söz veriyorum. İşsizlik sorununu bitirmek için tarihe damgamızı vuracağız.

“Yüzlerce şehit verdiğimiz sözde çözüm sürecinin o karanlık günlerinin mucidi bunlar olmaz mıydı?”

Bildiğiniz gibi Genel Önderimiz, hükümetin terör lideri Öcalan için İmralı’ya birini gönderdiklerini söyledi. Ardından Bakan Bekir Bozdağ, ‘Belgesini açıklasın yoksa ben açıklarım’ diyerek suçu örtbas etmeye çalışıyor. Yoksa analiz sürecinin deyimiyle yüzlerce şehit verdiğimiz o karanlık günlerinin mucitleri bunlar değil miydi? Bekir Bozdağ bu işlemin en önemli mucitlerinden biridir.

“2 YIL SONUNDA TÜM MÜLTECİLERİ GÖNDERECEĞİZ”

Türk milletinin demografik geleceği ne yazık ki tehlikededir. Şu anda ülkemizde 10 milyondan fazla mülteci var. Sana çok farklı bir numara vereceğim. Buna bir son vermezsek 2053’te sayıları 35 milyona ulaşacak. Bu sorunu yaratan bir siyasi gücün bu saçmalıkla sorunu çözme şansı yok. Taahhüt yok. Milletimiz bize yetki verirse bütün planlarımız hazır. 3,5 milyon yasadışı sığınmacıyı bir yıl içinde derhal ülkelerine geri göndereceğiz. 2 yılın sonunda tüm mültecileri göndereceğiz. Bu bizim sözümüz Meral Akşener’in sözü.

“İNSANIN BAŞKA BİR EVRENDE YAŞAMAK TÜRKİYE GERÇEĞİYLE HİÇBİR ALGISI YOKTUR”

‘Bana yetki verin bakalım doları tarihe nasıl gömeceğiz’ deyince dolar kuru 4.67 TL’ydi, şimdi doları çöpe attılar. Cumhuriyet tarihinin en yüksek hayat pahalılığı sarmalını getirdiler. Ekonominin başında öyle bir bakan var ki ne diyeceğini bilemiyor. Sabah kalkar ‘heterodoks’ der, akşam et kıyma karıştırır. Adamın Türkiye gerçekleriyle alakası yok, başka bir evrende yaşıyor. 14 Mayıs’ta oylarımızla hep onu göndereceğiz. Yoksulluk sınırı 33 bin TL. Merak etmeyin, dürüst ve işinin ehli ekiplerimiz var. İnşallah ülkeyi ayağa kaldıracak takımın başında biz olacağız. Yeni dönem Anadolu’muzun yükseleceği bir parlamenter dönem olacaktır. İYİ Parti olarak işçi, memur ve emeklilere temmuz ayında yüzde 50 zam müjdesi aldık. Ekonomi her geçen gün kötüye gidiyor. Milletimizin onurlu duruşu sayesinde bu hükümet bugüne kadar geldi ama artık yolun sonuna geldiler. Buz kırıldı ve yol açıldı. İnşallah 15 Mayıs’ta bütün yolları açıp milletimizi aydınlatacağız. Bir diğer güzel haber de tarımda çalışan 18-40 yaş arası kadınlarla ilgili. Onları sigortalayacağız. Sigortalarını 5 yıl devlet ödeyecek. Bir hanenin geliri yoksulluk sınırının altındaysa her kadına 2 bin 500 lira ekleyeceğiz. Milliyetçilik, kalkınmacılık ve demokrasiyi buluşturacağız ve inşallah bu ülkenin geleceğini hep birlikte kurtaracağız. Kamu mühendislerinin, şehir plancılarının ve mimarların özlük haklarını iade edeceğiz. Emekli maaşı taban fiyattan az olmayacaktır. 2019-22 ortasında 285 bin genç bu ülkeden göç etti arkadaşlar. İnsanlarımız vize kuyruğunda ama bu şer tablo değişecek.

“CUMHURİYETİN TÜM KAZANIMLARINI KESİNLİKLE KORUYACAĞIZ”

Genel Başkanımız bütün bu sorunları çözmek için ‘Ben başbakan olacağım’ dedi. Genel Liderimiz pazarlık yapmaz, milletinin sesidir. İnşallah sizlerin de desteğiyle onu başbakan yapacağız. Size şunu söyleyeyim, burası çok uzak değil. Millette bu kararlılığı görüyorum. Geçenlerde beni gören yaşlı bir teyze yanıma gelip ‘İYİ Parti’ye neden oy vereceğim biliyor musunuz? Çünkü Mustafa Kemal’e borçluyum. Bu ülkeyi o kurdu, ona borçluyuz’ dedi. Büyük Atatürk’ün izinde bir İYİ Parti var. Cumhuriyetin bütün kazanımlarına eksiksiz sahip çıkacağız.

“MERKEZ BANKASINI SİYASETİN EGEMENLİĞİNDEN KURTARACAĞIZ”

İktidara geldiğimiz ilk gün Merkez Bankası’nı siyasetin egemenliğinden kurtaracağız. Şahıs bankası olmaktan çıkıp yeniden Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası olacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu