Haber

İzmir’de Hıdırellez kutlamaları eski Buca Cezaevi bölgesinde yapılacak

baharın habercisi Hıdırellez5 Mayıs Pazar günü izmir İstanbul’daki eski Buca Cezaevi’nde birbirinden güzel konserler ve etkinliklerle kutlanacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in de katılacağı etkinlikte, bu alanın parka dönüştürülmesi için tüm Türkiye’ye çağrı yapılacak.

Baharın başlangıcı ve doğanın uyanışı olarak kabul edilen Hıdırellez’i İzmirliler, eski Buca Cezaevi’nde birbirinden keyifli konserler ve etkinliklerle kutlayacak. 5 Mayıs saat 18.00’de başlayacak kutlamada, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, eski Buca Cezaevi alanını parka çevirerek halkın kullanımına açılması için davette bulunacak.

ESKİ BUCA CEZAEVİ FONKSİYONEL PARKA DÖNÜŞTÜRÜLSÜN

Yıllardır atıl ve boş kalan eski Buca Cezaevi bölgesini 35 Yaşanan Park projesinden biri haline getirmek istediklerini belirten Önder Tunç Soyer, “69 bin metrekarelik alanı 69 bin metrekarelik bir alana dönüştürmeyi hedefliyoruz. birçok farklı fonksiyona sahip olan park ile İzmirlilerin kullanımına açılmıştır.Hazırladığımız planda park oyun alanı, spor Sahalar, basketbol sahası, kaykay pisti, çay bahçesi, semt pazarı, çok sayıda çayır ve meydandan oluşan sosyal bir alan haline gelecek. Ayrıca bölgede fuar ve festivaller, açık hava atölyeleri, küçük panayır alanları, açık hava konser ve tiyatroları, şehir yemekleri gibi birçok etkinlik düzenlenebilmektedir. Tüm bunların yanı sıra olası bir afet durumunda parkı bir toplanma alanı olarak kullanmayı amaçlıyoruz. Sesimizi duyurmak için 5 Mayıs’ta tüm İzmirlileri bir kez daha Buca Cezaevi alanına davet ediyorum” dedi.

Hıdırellez SEVİNÇLE KUTLANACAK

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin eski Buca Cezaevi bölgesinde düzenlediği kutlama renkli anlara ev sahipliği yapacak. Saat 18.00’de başlayacak etkinlikte sokak sanatçıları sahne alacak. Alanda sinema gösterimi de yapılacak. Kutlamada DJ Uğur Ablak ve Tepecik Orkestrası sahne alacak.

Kaynak: ANKA / Kültür Sanat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu