Teknoloji

Kanseri İyileştirebilecek ‘Akıllı İğne’ Geliştiriliyor

Her yıl yüzbinlerce ölüme neden olan kanserlerin tedavisi için bilim insanları çalışmalarını sürdürüyor. Şimdi ABD merkezli, 2020’de kuruldu Güncel Cerrahiadlı bir şirket, kanser tedavisinde değerli bir adım attığını söylüyor.

TechCrunch’a göre şirket, bu hafta 3,2 milyon dolarlık yatırım aldığını ve toplam yatırımının 4 milyon dolara ulaştığını açıkladı. Önümüzdeki 24 ayda 6-8 mühendis almayı planladığını belirten işletme, yatırımın bir grup oluşturmak için gerekli sermayeyi sağladığını belirtti. Peki Current Surgical kanser için hangi tedaviyi sunuyor?

Tümörlerin akıllı iğnelerle tedavi edilmesi amaçlanıyor

Al Mashal ve Chris Wagner adlı iki araştırmacı tarafından kurulan girişim, ‘akıllı iğneler’ üreterek tümörleri tedavi etmek istiyor. Bu teknolojinin kemoterapi ve radyasyon olmadan, tümör çevresindeki organlara zarar veren işlemlere ihtiyaç duymadan kullanılması amaçlanmıştır.

Kötü huylu kitleleri yok edecek teknoloji geliştirildi ‘termal ablasyon’Adı verilen bir işlemi kullanan iğnelere dayanır. ultrasonik sensörlerTeknolojide kullanıldığını söyleyen firma, bu formda hekimlerin sağlıklı bölgelere herhangi bir zarar vermeden gerçek zamanlı olarak tümörü görüp yok etmesini istediklerini söylüyor.

Ayrıca Current Surgical, bu yöntemle vücudun herhangi bir bölgesindeki tümörlerin kesinlik ve güvenle tedavi edilebileceğini ekliyor: Teknolojimiz için çok heyecanlıyız; çünkü küçük boyutlu iğnelerin avantajlarına sahibiz. Ayrıca, vücut tümörler her yerdeDoğru ve güvenli bir şekilde tedavi etmemizi sağlıyor.”

Kendisini “yazılım destekli bir cerrahi platform” olarak tanımlayan şirket, kronik ağrı ve kardiyak aritmiler de dahil olmak üzere tümörlerin ötesinde birçok durumu tedavi etmek için çalıştığını söylüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu