Haber

Karın tadını çıkarmak isteyenler Yılanlı Dağı’na akın etti

Karın tadını çıkarmak isteyenler Yılanlı Dağı’na akın etti

Vatandaşlar öğle saatlerinde trafiği kapattı

MUĞLA – Denizi, kumu ve güneşi ile yılda 3 milyon yabancı turisti ağırlayan Muğla, yılın en yoğun kar yağışının ardından hafta sonu tatilini değerlendirmek isteyen vatandaşların akınına uğradı. Menteşe’ye bağlı Yılanlı Dağı’nda lapa lapa yağan karın ardından kalınlığı yaklaşık 15 santimetreye ulaşan kar, vatandaşların bölgeye akın etmesine neden oldu. Sabah saatlerinden itibaren Marmaris, Bodrum, Yatağan, Köyceğiz ve Dalaman gibi ilçelerden araçlarıyla yola çıkan vatandaşlar, öğle saatlerinde trafiğe kilitlendi.

Hem ısınan hem de lapa lapa karda ateş yakarak sucuk ekmek yapan vatandaşlar, kartopu oynamayı da ihmal etmedi. Özellikle çocuklar yağan karın altında kartopu oynarken Yılanlı yolunun geliş gidiş yönü tamamen araçlarla doldu.

Binlerce aracın akın ettiği Menteşe Yılan Dağı’nda Muğla Büyükşehir Belediyesi kar küreme ekipleri yolda aralıksız kar küreme çalışması yapıyor. Ekipler, Menteşe Düzeyn mevkiinden başlayarak 60 kilometreyi bulan Göktepe kırsal mahallesine kadar uzanan karlı yolları asfaltlıyor. Kar küreme çalışmalarının yanı sıra tuzlama çalışmaları da devam ediyor.

Kar lastiğine izin yok

Yılanlı Dağı’na binlerce aracın akın etmesi sonucu trafik kilitlenirken, Muğla Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Şube Müdürlüğü ve zabıta ekipleri Yılanlı Dağı çıkışında bulunan İtfaiye Müdürlüğü önünden zincirsiz ve kar lastiği olmayan araçların geçişine izin vermiyor. Ekiplerin kontrol noktasından şehir merkezinde yaklaşık 2 kilometrelik kuyruk oluştu.

Kar yağışının ardından Marmaris’ten bölgeye gelen vatandaşlar, “Uzun zamandır kar görmüyoruz. Kar yağdığını görünce arkadaşlarla Muğla’ya geldik. Ateşimizi yaktık. Manzara güzel. Karın tadını çıkaracağız” derken, bir başka vatandaş da ‘Hava çok güzel. Marmaris’te kar var. Bizde kar olmadığı için buraya geldik. Ateşimizi yakıyoruz. Birazdan kartopu oynayacağız. Güzel bir pazar günü” dedi.

“Burası ne Palandöken ne de Kartalkaya”

Karın tadını çıkaran bir başka vatandaş da Muğla’nın dört mevsim turizm cenneti olduğunu ifade etti. “Burası ne Palandöken ne Kartalkaya. Burası Muğla. Burada tam 12 ay turistik zaman var. Ama denizde ama baharda traking olarak ama gördüğünüz gibi herkes her türlü aktiviteyi yapabiliyor. Muğla bu konuda çok şanslı. Denize 5 dakika. Yaylada karaya 5 dakikada ulaşabilirsiniz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu