Haber

Küba, Ukrayna’da askeri güç toplamak için faaliyet gösteren insan kaçakçılığı şebekesini tespit etti

Küba Dışişleri Bakanlığı, Ukrayna’daki askeri güçlere Rusya’da yaşayan Küba vatandaşlarını da dahil etmek için faaliyet gösteren insan kaçakçılığı şebekesini tespit ettiklerini ve bu şebekenin etkisiz hale getirilmesi kapsamında çalışmaların devam ettiğini duyurdu.

Küba Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, “Küba İçişleri Bakanlığı, Rusya’da yaşayan Küba vatandaşlarını Ukrayna’daki savaşa katılan askeri güçlere devşirmek, bunu etkisiz hale getirmek ve dağıtmak amacıyla Rusya’da faaliyet gösteren bir insan kaçakçılığı şebekesi tespit etti.” Bu faaliyetlere katılan kişiler hakkında cezai kovuşturma başlatılmıştır” denildi.

“SAVAŞIN MODÜLÜ DEĞİLİZ”

Açıklamada, Küba’nın Ukrayna’daki savaşın bir parçası olmadığı vurgulanarak, “Küba’nın paralı askerlik hizmetine karşı kesin ve net bir tarihi duruşu vardır. Bu uygulamanın Birleşmiş Milletler nezdinde reddedilmesinde aktif rol oynamaktadır. Küba bir ülke değildir. Ukrayna’daki savaşın bir parçası. Küba Vatandaşlarının bir ülkeye karşı silah kullanması amacıyla insan kaçakçılığı yapan herkese karşı uygulanır ve uygulanacaktır.”

mutki-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu