Haber

Mahalle Ligi şampiyonları belli oldu

Balıkesir Mahalle Ligi Turnuvalarının bu yılki şampiyon takımları belli oldu. 9 kategoride 24 binin üzerinde sporcunun katıldığı turnuvalar sonunda düzenlenen törenle şampiyon takımlar ödüllerini aldı. Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, amatör spor kulüplerine geçen yıl 15 milyon TL olan katkı payını bu yıl 60 milyon TL’ye çıkardıklarını açıkladı.

Balıkesir’de düzenlenen Mahalle Ligi Turnuvaları, 2023 dönemi final maçlarının ardından sona erdi. Balıkesir Atatürk Stadı’nda gün boyu oynanan final maçlarının ardından; Şampiyon takımlar, Küçük Adamlar, Küçük Kadınlar, Küçük Erkekler, Küçük Kadınlar, Yıldız Erkekler, Yıldız Kadınlar, Genç Kadınlar, Genç Erkekler ve Büyük Erkekler olmak üzere toplam 9 kategoride belirlendi. Mahalle Ligi Turnuvaları Ödül Töreni, şampiyon grupların belirlendiği akşam gerçekleştirildi. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde; İl Gençlik ve Spor Müdürlük ve Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ortaklığında düzenlenen turnuvalara; 20 ilçeden 24 bini aşkın sporcu 2 bini aşkın grup oluşturmak için çaba sarf etti. Balıkesir’de gençleri spora teşvik etmek ve özendirmek amacıyla gerçekleştirilen etkinliklerden biri olan Mahalle Ligi Turnuvalarının şampiyonları ödüllerini aldı.

İşte şampiyonlar

Mahalle Ligi Turnuvalarında dereceye giren takımlar şöyle:

Küçük Bayanlar Kategori Şampiyonu Edremit 75. Yıl İlkokulu Sivas Spor Kadrosu Genç Erkekler Kategori Şampiyonu Dursunbey İmam Hatip Ortaokulu Genç Bayanlar Kategori Şampiyonu Edremit Anka 2023 Küçük Erkekler Kategori Şampiyonu Edremit 75. Yıl Ortaokulu A Grubu Genç Bayanlar Kategori Şampiyonu Gönen Kadın Kartallar Kadrosu Genç Erkekler Kategori Şampiyonu Gönen Son Dans Takımı, Yıldız Bayanlar Kategori Şampiyonu Gönen Kız Personel, Yıldız Erkekler Kategori Şampiyonu Savaştepe Yıldızları Tarım Lisesi ve Büyük Erkekler Kategori Şampiyonu Manyas Yenimahalle Spor Takımı.

Özalp: “En büyük hedefimiz spor yapmak”

Açılış konuşmasını yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü Adem Özalp, “Büyükşehir Belediyemizin koordinasyonunda 20 ilçede başlayan bu büyük organizasyonda en önemli hedefimiz çocuklarımıza, gençlerimize ve yaşlılarımıza spor yaptırmak. Ayrıca ilçelerin kendi aralarında bütünleşmesine büyük katkı sağlıyor.Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.Çocuklarımıza başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Mengüç: “Balıkesir spor şehri oldu”

Balıkesir’in 20 ilçesi ile bir spor kenti olduğunu söyleyen Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Metin Mengüç, “Bunun için Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerine teşekkür ediyoruz. Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor İl Müdürlüğümüz, Milli Eğitim Müdürlüğümüz, İl Emniyet Müdürlüğümüz, İl Sağlık Müdürlüğümüz de onlar da projeye destek veriyorlar herkese çok teşekkür ediyorum emeği geçen tüm gençlerimize ve öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum. Bu çalışmada en büyük desteği veren Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel’e teşekkür ediyorum. Yılmaz’a teşekkür ediyorum” dedi.

Yücel Yılmaz’dan spora gönül verenlere teşekkür

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Mahalle Ligi Turnuvalarının çok keyifli geçtiğini belirterek, “İyi oynadınız. Burada şampiyon olarak duruyorsunuz. Sizden çok şey bekliyoruz. Bu düzenlemeyi yapmak belediye başkanının hayal ettiği bir şey değil. Kendini spora adamış birçok insanın etkisi.” Öncelikle okuldaki hocalarımız bu işe girmeyince olmuyor. O zaman yöneticiler, bu işi organize edecek bir ilçe yapılanması, 20 ilçede ilçe gençlik spor müdürleri bu işe inanmalı, Milli Eğitim buna inanmalı. Bunlar vazgeçilmezdir. Gerisi bu iş. Gençlik ve Spor İl Müdürümüze, Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığımıza ve emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

15 milyonluk destek 60 milyona çıktı

Başkan Yücel Yılmaz, işin finansmanı ve organizasyonu ile ilgilendiğini, böyle bir organizasyon için gönüllü sporcuların olması gerektiğini belirterek, “Beden eğitimi öğretmenlerimize ve yöneticilerimize çok teşekkür ediyorum. 1800’den fazla maç oynandı. Devamı 2 binden fazla grup oluştu.Bütün ihtiyaçlarını karşılayan bir Balıkesir var.Bu bir ortak çalışma.Balıkesir sporda kendini güzel bir yere koydu.Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Lideri Metin Mengüç Gerçek bir sporcu olmuş. Yıllardır seçimleri kazandık.Katkılarından dolayı teşekkür ederiz.Geçen yıl amatör spor kulüplerine verdiğimiz 15 milyon liralık desteği 4 katına çıkaracağız ve bu sene 60 milyon lira vereceğiz.Balıkesir’in sporla anılmasını istiyoruz. başarı grafiği de ortada. Türkiye’de gençler arasında lisanslı spor yapma oranı yüzde 17, Balıkesir’de yüzde 52. Gençlik ve Spor İl Müdürümüze ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Şampiyon kadrolarımızı tebrik ediyor, başarılarınızın daim olmasını diliyorum.” – BALIKESİR

sarivelilerajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu