Haber

Manisa’da 18 bin 507 öğrenci sportif yetenek taramasından geçirilecek

gençlik ve SporMilli Eğitim Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan iş birliği protokolü çerçevesinde hayata geçirilen ‘Sporda yetenek taraması ve Türkiye’de spora yönlendirme’ programı Manisa’da başladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında hayata geçirilen ‘Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme’ programı Manisa’da başladı. Programda ilkokul 3. sınıfta öğrenim gören 18 bin 507 bin öğrencinin test ve ölçümleri yapılıyor. Çalışmalar Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinasyonunda uzman antrenörler ve beden eğitimi öğretmenleri tarafından yürütülüyor. Öğrencilere boy, kilo ölçümü, kulaç uzunluğu testi, esneklik testi, zıplama testi, sağlıklı top geri atma, kavrama gücü testi, 20 metre hız testi ve çeviklik testi yapılırken, yapılan sınav sonucunda yetenekli öğrenciler spora yönlendirilecek. tarama.

Konuyla ilgili açıklama yapan Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk, programın öğrencilerin yetenekleri doğrultusunda spor branşlarına en doğru şekilde yönlendirilmesini sağlayacağını söyledi. Öztürk, “Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile Milli Eğitim Bakanlığımızın koordinasyonunda yürütülen ‘Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme’ programı kapsamında ilçemizde tüm ilçelerimizde çalışmalar yapılacaktır. Manisa’da amacımız yetenekli çocuklarımızı Türk sporuna kazandırmak. Maçlarda başarıyla dalgalanacak” dedi. – MANİSA

haber-yayladere.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu