Haber

Merkez Bankası Deprem Bölgesinde Hayat Kurtarıyor

6 Şubat’ta meydana gelen iki büyük deprem felaketiyle büyük yıkımın yaşandığı Kahramanmaraş merkezli 10 ilde enkazda canlı arama kurtarma çalışmaları devam ederken, Türkiye’den tüm arama kurtarma ekipleri bölgeye akın etti. Bölgede eğitimli ve uzman bir kadroya sahip her kurum görev yaparken Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası da bunlardan biriydi.

Türkiye deprem felaketiyle sarsılırken, birlikte canlarını kurtarmaya çalışıyorlar. Kahramanmaraş’ta 10 ilde yıkıma yol açan çok şiddetli iki deprem sonrasında 20 binden fazla vatandaşımız hayatını kaybetti.

Aynı ve nakdi yardımların yanı sıra dünyanın dört bir yanından arama kurtarma gönüllüleri bölgeye akın etti. Bunların arasında son dönemde ekonomik durumun odak noktalarından biri haline gelen İstanbul’a taşınması beklenen büyük deprem nedeniyle bir süredir tartışılan Merkez Bankası grubu da vardı.

Depremin 90. saatinin ardından İskenderun’da 64 yaşındaki vatandaşı kurtaran TCMB ekibi, AFAD ile birlikte deprem bölgesinde çalışmalarını sürdürüyor.

İşte o toparlanma anları böyle görüntülendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu