Ekonomi

Muş’ta Kaçak Avcılara Ceza Verildi

Muş Doğa Savunma ve Milli Parklar Müdürlüğü ile jandarma ekipleri, kaçak avcılık yapan kişilere hoşgörü göstermiyor. Kaçak avcılık yaptığı tespit edilen kişilere toplam 7 bin 803 TL para cezası kesildi.

Muş Doğa Savunma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ile Varto İlçe Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri, av koruma ve kontrollerini aralıksız sürdürüyor. Bu çalışmalar çerçevesinde yapılan av savunması ve kontroller sırasında yakalanan avcılara 7 bin 803 TL para cezası uygulanırken, Jandarma ekiplerinin de desteğiyle 1 adet montesiz tüfeğe el konuldu.

Doğa Savunma Milli Parklar Şube Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Ekibimiz, Varto ilçesine bağlı Sağlıcak, Yedikavak ve Hamurpet genel avlaklarında av koruma ve inceleme çalışmaları gerçekleştirdi. Denetim faaliyetlerimiz sırasında özellikle Hamurpet genel avlanma yerindeki avcılar, Alparslan 1 Karakolu Jandarma ekibi ile birlikte avlanma yeri ve avcılar belgeli olarak tarafımızca denetlenmiştir.Ayrıca koruma denetimi sırasında Varto Merkez Karakolundan gelen çağrıda devriye sırasında yakaladıkları 3 avcının olduğu belirtildi. Yasadışı avlanıyorlardı.Merkez Polis Karakoluna gittik ve birlikte yaptığımız incelemelerde 1 avcının belgeli ve kotalı, diğer 2 avcının ise belgesiz avlandığı, 1 kişinin ise tasma takmadığı belirlendi. kama ve silahına ise el konuldu.” Tutanak tutularak Şube Müdürlüğü’ne iletilmek üzere DKMP Şube Müdürlüğümüze teslim edildi. Kaçak avlanan avcılara toplam 7 bin 803 TL idari para cezası kesildi. Alparslan 1 Karakolu ve Merkez Polis Karakolu komutanlıklarına hassasiyetlerinden ve yardımlarından dolayı teşekkür ederiz.” – MUS

haber-gokcebey.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu