Haber

Nilüfer Müzik Festivali, kamp ve alkol yasağının ardından iptal edildi

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Fazilet, Nilüfer Belediyesi tarafından 1-2-3 Eylül tarihlerinde Balat Atatürk Ormanı’nda düzenlenecek 7. Nilüfer Müzik Festivali’nde Bursa Valiliği’nin kamp ve alkol satışını yasaklamasının ardından festivalin iptal edildiğini duyurdu.

Nilüfer Belediyesi dün akşam Twitter’dan yasakla ilgili basın açıklaması yapacağını duyurdu.

Erdem, bugün konuyla ilgili düzenlediği basın toplantısında, “Aynı zamanda gençlerin dört gözle beklediği bir deneyim. Kamp yapmak isteyen herkes, atölyelerle yeni dostluklar kuruyor. müzikle destekleniyor doğanın kucağında herkesin memnun ayrıldığı bir iş yapıyoruz 300 bin katılımcı 30 bin çadırlı misafirimiz oldu ve hiç bir sıkıntı yaşamadık emniyet de sorun yaşamadığımız için teşekkür etti Burada sorunlar var. Hayata müdahale ediliyor. 3 bine yakın başvuru oldu. Yurt içinden ve yurt dışından heyecanla buraya gelen çok sayıda genç vardı. Gençlerin nefes alabileceği alanlar “Biz bunu protesto ediyoruz. Festivali iptal etme kararı aldık. Satılan biletlerin parasını iade edeceğiz. Ve kanunlar önünde mücadele etmeye devam edeceğiz.”

İptal kararı Nilüfer Belediyesi’nin resmi Twitter hesabından da paylaşıldı.

Geçen yıl 6.’sı düzenlenen Nilüfer Müzik Festivali’nde de alkol ve konaklama yasakları getirilmiş, sonrasında konaklama yasağı kaldırılmıştı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu