Ekonomi

Taha Çakmak, Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik’in yeni genel müdürü olarak atanacak

Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik’in yeni genel müdürlüğüne Taha Çakmak’ın atanacağı açıklandı.

Turkish Insurance’ın Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yer alan açıklamaya göre, 16 Ocak 2019 itibari ile Güneş Sigorta Murahhas Konsey Üyesi ve Genel Müdür olarak göreve başlayan ve devlet sigortacılığı ile kamu sigorta şirketlerinin birleşmesine öncülük eden Atilla Benli, emeklilik şirketleri, 3 Ağustos prestijiyle görevinden ayrıldı.

Taha Çakmak, bugün yapılan Olağan Genel Kurul’un ardından yapılan toplantıda alınan karara göre, gerekli izin süreçlerinin ardından Türkiye Sigorta ve Turkey Hayat Emeklilik Genel Müdürlüğü’ne atanacak.

Olağan Genel Kurul’da Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik Yönetim Kurulu üyeleri de belirlendi. Yönetim kurulu üyeliğine Aziz Murat Uluğ, Taha Çakmak, Murat Akgüç, Muhammed Mahmut Er, Fatma Özkul ve Murat Akbalık seçildi.

Turkey Insurance ve Turkey Hayat Emeklilik Yönetim Kurulu Başkanlığına Aziz Murat Uluğ, Başkan Yardımcılığına ise Taha Çakmak getirildi.

Taha Çakmak Hakkında

Çakmak, Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. 2004 yılında Deloitte Touche & Tohmatsu’da denetçi, 2005 yılında Sosyal Sigortalar Kurumu’nda müfettiş yardımcısı olarak çalıştı. 2005-2019 yılları arasında Ziraat Bankası’nda müfettiş olarak çalıştıktan sonra operasyon merkezi daire başkanlığı görevini yürüttü. İş tasarım müdürlüğü, Ankara perakende şube müdürlüğü, insan kaynakları müdürlüğü ve Ankara kamu tüzelkişiliği şube müdürlüğü görevlerinde bulundu. 2019-2021 yıllarında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Çakmak, son olarak Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkan Yardımcılığı görevini üstlenmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu