Teknoloji

The Elder Scrolls Online: Necrom paketi 5 Haziran’da geliyor! Yeni bir hikaye ve daha fazlası!

 
ZeniMax Online Studios tarafından geliştirilen ve Bethesda Softworks tarafından yayınlanan çevrimiçi aksiyon rol yapma oyunu The Elder Scrolls Online’a yeni bir genişleme geliyor. Necrom adlı DLC, 5 Haziran’da oyuncularla buluşmaya hazırlanıyor. Birçok oyuncunun severek oynadığı ve oyun camiasının yakından tanıdığı oyuna yeni bir DLC paketi geliyor. Bu paket ile oyuna yeni bir sınıf ekleniyor, yeni bölgeler dahil ediliyor ve ayrıca oyunculara yeni bir hikaye sunuluyor.
 
Bu ek paket ile oyunun kapsamı daha da genişletiliyor ve ana hikayeye ek olarak yeni bir hikaye eklenerek hem dünya hem de hikaye genişliyor. Oyunda rol yapma unsurlarının yanı sıra aksiyon unsurları da bulunuyor ve temel oyunun üzerine yeni paketler gelmeye devam ediyor. Bu ek paket ile oyuna yeni bir sınıf dahil oluyor ve bu sınıfla birlikte oyunun seyri değişiyor ve artık oyuncular bu sınıfla birlikte farklı bir deneyim yaşayabiliyor.
 
 
 
Yeni sınıfın kilidini açmak için elbette bu ek paketi satın almak gerekiyor ve bu ek paketle birlikte gelecek yeniliklere göz atabilirsiniz. Yeni sınıf ile hem büyü yapabilir hem de antik yazıtları kullanarak düşmanları alt edebilirsiniz. Çoğunlukla büyü gücüne dayalı olan bu sınıf ile kendimizi geliştirebilir, ilerletebilir ve daha da güçlü hale getirebiliriz. Bu sayede karşınıza çıkan irili ufaklı düşmanları kolaylıkla yenebilir ve bu yeni sınıfın tüm özelliklerini bir sonraki seviyeye yükseltebiliriz.
 
Yeni sınıfla birlikte elbette yeni bölgeler de oyuna dahil oluyor ve bu yeni bölgelerin ortasında farklı temalara ve farklı atmosferlere sahip bölümler bizleri bekliyor. Yeni bölgeler, devasa mantarların, gizemli büyülerin ve taşların bulunduğu alanları içeriyor. Bu bölgelere dilediğimiz gibi gidebilir, keşfedebilir ve içlerindeki çeşitli gizemleri ve sırları ortaya çıkarabiliriz. Gizemlerin ve sırların yanı sıra bu bölgelerde farklı hikayeler deneyimleyebilir ve burada yeni hikaye kırıntılarının kilidini açabiliriz. Elbette burada bulunan hazineleri ve eşyaları da yağmalayabiliriz. Böylece hem kendimizi güçlendirmiş oluyoruz hem de bu ek paket ile yeni bir yolculuğa çıkıyoruz.
 
 
 
Ana hikayeye ek olarak yeni bir genişleme şeklinde gelecek olan bu ek paket ile hem dünya genişliyor hem de oyuna yeni içerikler ekleniyor. Oyunda kendi karakterimizi geliştirebilir, diğer düşmanlara karşı güçlenebilir, çevreyi keşfedebilir, yeni alanlara adım atabilir, savaşabilir ve etraftaki eşyaları yağmalayabiliriz. Elbette oyunda farklı sınıflar var ve rastgele bir sınıfı doğru seçmek tamamen bizim elimizde. Bu nedenle oyunda kendi karakterimizi geliştirmek, yeni bölgelere adım atmak ve yeni silahları elimize almak çok değerli ve onların tercihleri ​​tamamen bize bağlı.
 
Oyunda tek başınıza ya da arkadaşlarınızla oynayabilmeniz ve bu oyunu deneyimlemeniz olağandır. Elbette bu şekil oyunlarını arkadaşlarla oynamak daha eğlenceli olabilir. Bu sebeple bu oyunu arkadaşlarınızla birlikte oynamanızı tavsiye ediyorum ve bu durumda daha çok eğleneceğinizi düşünüyorum. Arkadaşlarla birlikte oynayarak farklı bölgelere daha güçlü bir şekilde gidebilir, düşmanları kuşatabilir ve bu sayede kısa sürede ablukalarla yenebilirsiniz. Koordineli bir şekilde ilerlediğiniz oyunda düşmanları kısa sürede yenip birçok kaynağı yağmalayabilirsiniz.
 
 
 
Geniş bir evrenin yer aldığı ve açık bir dünyanın önümüze sunulduğu bu yapımda dilediğimiz gibi yeni bölgeler keşfedebilir, karşılaştığımız düşmanlarla birlikte savaşabilir, çevreyi yağmalayarak çeşitli kaynaklar elde edebilir ve bu kaynakları üretim olarak kullanabiliriz. daha sonraki süreçte malzeme ve yeni silahların ve yeni eşyaların üretimine başlayabiliriz. Bu kaynakları da sağlayabiliriz. Yani oyunda bir crafting sistemi var ve bu crafting sisteminde etrafta bulduğumuz kaynaklarla yeni itemler, silahlar ve daha fazlasını üretebiliyoruz. Böylece yeni öğelerin kilidini açabiliriz.
 
Crafting sistemine ek olarak oyunda kapatma itemleri de bulunuyor ve çeşitli objeleri bu şekilde cebe atıp istediğimiz gibi yağmalayabiliyoruz. Bunun yanı sıra oyunda farklı sınıflar bulunuyor ve bu sınıflardan istediğimizi seçebiliyor, o sınıflara göre çeşitli planlar yapabiliyor ve istediğimiz formda güçlenebiliyoruz. Temel oyunu satın aldığınızda daha sonra rastgele bir fiyat ödemeniz gerekmiyor yani oyunda rastgele bir abonelik sistemi yok. Diğer online oyunlardan farklı olarak bu oyunu bir kez satın aldığınızda tamamen elde etmiş oluyorsunuz ve bu oyunu dilediğiniz gibi deneyimleyebiliyorsunuz.
 
 
 
Tabii ki, zaman zaman The Elder Scrolls Online’a yeni içerik ve genişletmeler geliyor. Şimdi Necrom adı verilen bu ek paket ile hem hikaye genişliyor hem de yeni bölgeler oyunculara sunuluyor. Ayrıca bu ek paketle birlikte oyuna yeni bir sınıf daha dahil oluyor, dolayısıyla oyunun güç kararlılığı bir bakıma değişti diyebiliriz. Tabii ki, bu sınıfın kilidini açabilirsiniz ve kilidini açmak için bu ek paketi satın almanız gerekir.
 
Oyunda her oyuncu kendine göre bir stil oluşturuyor ve bu stille birlikte silahlarını ve zırhını istediği biçimde giyebiliyor. Yukarıda da belirttiğim gibi oyunu tek oyunculu veya arkadaşınızla oynayabilirsiniz. Oyunda kendi tarzınıza göre ekipmanları ayarlayabilir, silah üretebilir ve buna göre kendi sınıfınızı belirleyebilirsiniz. Bu tür özgürlükler oyunda mevcuttur ve bunlar arasında istediğiniz gibi seçim yapabilirsiniz.
 
 
 
Ayrıca oyundaki seçimleriniz çok değerli çünkü seçimlerinizle birlikte her oyuncu bu oyunda farklı bir deneyim kazanabiliyor ve o seçime göre kendisini farklı bir formda güçlendirip geliştirebiliyor. Bundan dolayı oyundaki trende dokunabiliyor, farklı silahlar alabiliyor ve farklı kaynaklardan çeşitli nesneler üretebiliyorsunuz. Kısacası bu stilistik özgürlükler oyun içerisinde oyunculara sunuluyor.
 
Yukarıda da belirttiğim gibi Necrom adlı yeni ek paket ile yeni bir sınıf ekleniyor. Ayrıca yeni bölgeler ve hikaye genişletmesi de temel oyuna dahil ediliyor. Ayrıca oyuna iki yeni müttefik ekleniyor ve bu müttefiklerle omuz omuza vererek yeni alanlara adım atabilir, düşmanlardan temizleyebilir ve birlikte seyahat edebilirsiniz. Bu iki müttefik size bir süre yardımcı olabilir ve bu alemi tehdit eden unsurları dilediğiniz gibi ortadan kaldırabilirsiniz.
 
 
 
Temel oyunu oynuyorsanız ve hikayeyi genişletmek ve yeni alanlar keşfetmek istiyorsanız, bu genişleme paketine göz atabilirsiniz. Ek paket şu anda ön siparişe açık ve Steam sayfasında 399 TL’den satışta. Elbette bu bir yükseltme olarak karşımıza çıkıyor ve oynamak için temel oyuna sahip olmanız gerekiyor.
 
The Elder Scrolls Online: Necrom tanıtım fragmanı
 
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu