Haber

Twitter, ABD Senatörü Mike Lee’nin hesabını askıya aldı

Utah Senatörü Lee, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, kişisel hesabının askıya alındığını belirterek, “Twitter beni önceden uyarmadı ve askıya almayla ilgili henüz bir açıklama yapmadı.” Lee, kendisinin ve ekibinin sorularına Twitter’dan yanıt beklediklerini kaydetti.

Twitter, 71 bin 500 takipçisi bulunan Lee’nin 697 bin takipçili resmi hesabına rağmen kişisel hesabının neden askıya alındığına dair henüz bir açıklama yapmadı. Senatör Lee, iki gün önce kişisel hesabında Japonya Başbakanı Kishida Fumio’nun hesabını etiketledi ve Japonya’da tutuklu bulunan ABD askeri Ridge Alkonis’in serbest bırakılmasını talep etti.

Lee, “Lütfen Teğmen Ridge Alkonis’i 48 saat içinde ABD Donanması nezaretine iade edin. Bunu yaparsanız, bu talihsiz olayı tamamen unutmaya hazırım. Bunu yapmazsanız, SOFA (Statü) hakkında uzun bir konuşma yapacağız. Güç Anlaşması) beğenmeyeceksiniz.”

Japonya’daki Yokosuka Deniz Üssü’nde görev yapan Ridge Alkonis’in Fuji Dağı bölgesinde kullandığı araç, 29 Mayıs 2021’de bir restoranın otoparkına girerek park halindeki çok sayıda araca ve yayaya çarptı. Kaza sonucunda biri 85, diğeri 54 yaşında iki Japon öldü.

Alkonis, Japon mahkemesi tarafından ölümlü trafik kazasına neden olmaktan 3 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Ailesi, Alkonis’in “önlenemez bir kaza” geçirdiğini öne sürerek direksiyon başında bilincini kaybettiği için adil yargılanmadığını iddia ediyor. Japon yetkililer ise Alkonis’in direksiyon başında uyuyakaldığını ve kendisine verilen cezanın örneğin kabahat işleyenlere verilen cezalarla uyumlu olduğunu belirtiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu