Ekonomi

Volkswagen Grubu, Çinli ortağı XPeng ile elektrikli araç pazarındaki iş birliğini güçlendirecek

HABER: Volkswagen Kümesi, Çinli ortağı XPeng ile elektrikli araç pazarında işbirliğini güçlendirecek

ÇEKİM LİSTESİ:

1. Volkswagen Grubu’nun çeşitli görselleri

2. XPeng’in çeşitli görüntüleri

3. Medyadaki haberlerin ekran görüntüleri

4. Çin’deki şehirlerin çeşitli görüntüleri

HABERİN İÇERİĞİ:

Almanya’nın yönetim kurulu başkanı otomobil üreticisi Volkswagen Group, yaklaşık 700 milyon ABD doları sermaye artırımı ile Çinli elektrikli araç girişimi XPeng’in yüzde 4,99 hissesini satın aldı.

XPeng ile yapılan teknolojik çerçeve anlaşmasına göre orta ölçekli segment için geliştirilecek Volkswagen marka iki elektrikli model 2026 yılında Çin’de üretimden kalkacak.

Reuters tarafından hazırlanan bir habere göre, yeni modeller Volkswagen’in yeni güçlü araç pazarının beklenenden daha hızlı büyüdüğü Çin’deki ürün gamındaki bir boşluğu dolduracak.

CNN, Çin’in Volkswagen için en büyük pazar olduğunu ve Alman grubun “pazarın ilk üçü arasında kalmayı hedeflediği Çin’de kendi dönüşümünü hızlandırdığını” duyurdu.

Financial Times, Sino Auto Insights’ın kurucusu Tu Le’nin sözlerinden alıntı yaparak, anlaşmanın Çin elektrikli araç endüstrisi için bir güvenoyu olduğunu belirtti.

Volkswagen Group China Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Ralf Brandstaetter şunları söyledi: “Yerel paydaşlar, Volkswagen Group’un ‘Çin için Çin’ stratejisinin değerli bir yapı taşıdır. Şu anda yerel elektrikli portföyümüzü genişletme çabalarımızı hızlandırıyoruz ve aynı zamanda inovasyonda bir sonraki seviye.’ sözlerini kullandı.

Xinhua Haber Ajansı muhabirleri Pekin’den bildiriyor. (XHTV)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu