Haber

Zonguldak’ta kayıp genç cinayeti davasında sanıklara hapis cezası

Zonguldak’ın Devrek ilçesinde ormanlık alanda tabancayla öldürülen kayıp gencin bulunması davasında tutuklu sanık “kasten öldürme” suçundan 25 yıl, tutuklu sanık 5 ay hapis cezasına çarptırıldı. “suç delillerini yok etmek, gizlemek veya değiştirmek” suçundan cezaevinde.

İ.EM’in (19) 30 Ağustos 2021’de Oğuzhan köyündeki ormanlık alanda cesedinin bulunmasına ilişkin 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki karar duruşması için yargılanan İ.S.Ç. ve yakınları maktul ve tarafların avukatları katıldı. Tutuksuz yargılanmasına devam edilen NK, duruşmaya katılmadı.

Cumhuriyet savcısı, görüşüne göre sanığın “kasten öldürme” suçundan cezalandırılmasını talep etti.

İ.SC savunmasında İ.EM’in yakın arkadaşı olduğunu belirterek, “Olay tesadüfen oldu, tüfeği test etmeye gittik. olay yerinde kendisine karşı hisleri olduğunu söyledi.Kendimi savunmak isterken bana bıçakla saldırdı.Tüfek kazara patladı.” o terimlerini kullandı.

Mahkeme heyeti sanık İ.S.Ç’yi “kasten öldürme” suçundan iyi halden indirim uygulayarak 25 yıl hapis cezasına çarptırdı.

NK ise “suç delillerini yok etmek, gizlemek veya değiştirmek” suçundan iyi hal indirimi ile 5 ay hapis cezasına çarptırıldı.

İ.S.Ç’nin tutukluluğunun devamına karar veren mahkeme, NK ile ilgili kararın açıklanmasını erteledi.

Etkinlik

İ.EM’den haber alamayan yakınları, 28 Ağustos 2021’de kayıp başvurusunda bulundu ve gencin İ.S.Ç. Kent ortasında çıkan rekabet nedeniyle tabancayla öldürüldüğü ve cenazesinin ormana bırakıldığı öğrenildi. Ceset, 30 Ağustos’ta Oğuzhan köyünün ormanlık alanında bulundu.

Öte yandan gencin aranması sırasında motosikleti evine 10 kilometre uzaklıkta bulundu. Arama çalışmalarına İ.S.Ç’nin de katıldığı öğrenildi.

Jandarmadaki işlemlerinin ardından gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen zanlılardan NK, firari zanlı İ.S.Ç. 4 Eylül 2021’de tutuklandı. NK daha sonra serbest bırakıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu