Haber

Ardıçlı Sağlık ve Sosyal Tesis inşaatı devam ediyor

Konya’nın merkez Selçuklu İlçe Belediye Başkanı Ahmet Pekyatımcı, Selçuklu Belediyesi tarafından Ardıçlı TOKİ’de yapımına başlanan Ardıçlı Sağlık ve Sosyal Tesis’te incelemelerde bulundu.

Selçuklu Belediyesi ilçeye yeni sosyal yaşam alanları kazandırmaya devam ediyor. Bu kapsamda Ardıçlı TOKİ yerleşkesine eklenecek sağlık ve sosyal tesiste inşaat çalışmaları aralıksız devam ediyor. Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırımcı, yapımı devam eden tesiste incelemelerde bulunarak, çalışmalarda son durum hakkında yetkililerden bilgi aldı. 9 milyon TL’ye mal olacak tesisin yüzde 70’i tamamlandı. 975 metrekare inşaat alanına sahip olacak Ardıçlı Sağlık ve Sosyal Tesisi’nde Aile Sağlığı Merkezi, 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu, Millet Kıraathane ve Muhtarlık Ofisi yer alacak. 2 katlı olarak planlanan tesisin zemin katında Aile Sağlığı Merkezi, bodrum katında ise 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu, Millet Kahvesi ve Muhtarlık bulunacaktır.

“Ardıçlı’ya tüm vatandaşlarımıza hizmet verecek bir tesis kazandırıyoruz”

Selçuklu’da sağlık hizmetleri çemberine bir yenisini eklediklerini belirten Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatımcı, “Şu anda Ardıçlı bölgesinde Ardıçlı TOKİ konutlarının bulunduğu bölgedeyiz. 5 bin konutluk TOKİ konutlarının üretimi sürüyor. Burada bir TOKİ’yi kazandırdığınız için tekrar teşekkür etmek istiyorum. 5 hekimli Aile Sağlığı Merkezi’nin de içinde bulunduğu toplam 925 metrekare alana sahip ve üretim maliyeti 9 Milyon TL olan bir tesisi daha Selçuklularımıza kazandıracağız. , 112 Acil Sağlık Hizmetleri Merkezi, Millet Kahvesi ve muhtarlık şeklinde hizmet alabilecekleri Aile Sağlığı Merkezi ile birlikte Millet Kahvehanemizde çok değerli bir işlevi yerine getirecektir. Buraya gelip kitaplarını okuyup ders çalışabilecekler.Büyüklerimiz de burada bire bir çaylarını içip sohbetlerini yapabilecekler.Ailemize sağlık diliyorum. Merkezi, Millet Kahvesi, 112 Acil Sağlık Hizmetleri Merkezi ve muhtarlığın Ardıçlı Mahallemize hayırlı olsun” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu