Haber

CHP’li isim itiraf etti! Partide kıyamet kopacak… Büyük istifalar geliyor

CHP’lilerin tasfiyesi anlamına gelen bu tavır, örgütlerdeki öfkeyi artırdı. CHP eski Milletvekili ve eski Devlet Bakanı Mehmet Sevigen, “Asıl kıyamet ayın 9’unda kopacak. Aday listeleri belirlendikten sonra CHP’de büyük istifalar olacak”söz konusu.

Siyasi partilerin milletvekili aday listelerini 9 Nisan’a kadar YSK’ya sunmaları gerekiyor. Bu süreçte eğilim anketleri yapılırken CHP diktatörlüğü bir kez daha ortaya çıktı.

“BÜTÜN ATATÜRKÇÜLER FAZLA YÜKLENMİŞTİR”

Örgütlerde sandık olmamasını sert sözlerle eleştiren Sevigen, “Diğer partilere yer açılsın diye CHP’nin kendi çocukları dışlanıyor. Partideki bütün Kemalistlerin üzerini çizdiler. Maalesef CHP’nin zihniyeti bu. kemal bey

Ajansların rahatsız olduğunu biliyorum. Asıl kıyamet ayın 9’unda kopacak. Aday listeleri belirlendikten sonra CHP içinde büyük istifalar olacak.dedi.

“İYİ PARTİLER OY VERMEZ”
Kılıçdaroğlu’nun seçimi kaybedeceğini söyleyen Sevigen, “Bu ülkenin kurucu partisine ne haller getirdiler? Kayyumların kaldırılacağına dair söz veriyorlar, kararnameler veriyorlar.

Yerel özerklik görüşmeleri ve ‘PYD terör örgütü değildir’ açıklamaları zaten meşhur. HDP ile yakınlaşma ortadadır. Bugün CHP, Türkiye’nin tüm maliyetlerini yerinden oynatmayı misyon edinen bir yapıya dönüşmüştür.

Mavi Vatan konusunda ne yapacaklarını da açıklamıyorlar. Kemal Bey, İYİ Parti’den oy alamayacak” dedi.

“GÜÇ ELDE ETMEK MÜMKÜN DEĞİL”
İYİ Parti İstanbul İl Müdürlüğü’ne düzenlenen saldırının ardından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alan sözlerine sert tepki gösteren Sevigen, “İçişleri Bakanlığı yapmış bir siyasetçidir.

Bir millet bu kadar mı tahrik olur? Erdoğan düşmanlığı bu kadar olur muydu? Gerçek çabuk ortaya çıktı. İktidarı eleştirmek istediklerinde devleti eleştiriyor. Böyle bir şey olmaz.

Meral Hanım zaten gergin olan toplumda bir nefret kıvılcımı ateşlemek üzereydi ama neyse ki olmadı. İktidara gelmeleri mümkün değil” dedi.

 

 

KAYNAK: SABAH

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu