Haber

İzmir’de CHP seçim bürosuna taşlı saldırı! Gözaltına alınan zanlının uyuşturucu madde bağımlısı olduğu iddia edildi.

İYİ Parti ve CHP binalarına saldırı tezi gündemde kalırken, İzmir’in Konak ilçesinde CHP seçim bürosuna taşlı saldırı düzenlendi.

SALDIRGANIN ELEMENTE BAĞLI OLDUĞU TEZİ

Uyuşturucu bağımlısı olduğu öne sürülen saldırganın sabah 07.54 sıralarında işyeri kilitliyken eline aldığı taşla cama 20 saniye vurması saniye saniye güvenlik kameralarına yansıdı. Saldırgan daha sonra taşı yere fırlatarak olay yerinden kaçtı. Şikayet üzerine zanlı polis tarafından gözaltına alındı.

SALDIRGANDAN BİRİNCİ DÖNEM: CHP YÜZÜNDEN SALDIRI YAPTIM

CHP Konak İlçe Başkanı Akın Büyükoğulları, saldırganın ilk cümlesinde “CHP’li olduğu için kırdım” dediğini belirterek, “Bu saldırının kasıtlı olduğunu düşünüyoruz. Biz bu seçimleri kardeşçe yapmak istiyoruz. herkesi kucakladılar. Bizi yıldıramazlar. Zanlı yakalanırken, “Herkes AKP’ye oy verecek” dedi. Bu her şeyin göstergesi. Birisi bu kişiye saldırmak için para vermiş olabilir” dedi.

“BU SALDIRI BİZİ GÜÇLENDİRİYOR”

CHP Konak Gençlik Kolları’nın saldırıya ilişkin sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Korkmuyoruz, geliyoruz! İlçe seçim büromuza yapılan saldırıyı kınıyoruz! Baskılar bizi yıldırmıyor, güçlendiriyor. Çağırıyoruz.” tüm halkımız bize destek olsun!” söylendi.

haber-doganyurt.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu