Yaşam

Meteoroloji’den 15’li sarı kodlu uyarı

Meteoroloji Genel MüdürlüğüYapılan son değerlendirmelere göre: Türkiye genelinde orta ve çok bulutlu, Marmara’nın güney ve doğusu, Ege (Muğla hariç), Akdeniz, İç Anadolu (Çankırı hariç), Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu , Güneydoğu Anadolu (Şanlıurfa Hariç) ile Tekirdağ ve Bolu civarının yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

senin yağmurların, genellikle yağmur ve sağanaklar Bolu çevreleri ile İç Anadolu’nun doğusunda sağanak şeklinde görülmesi bekleniyor. Akşam saatlerinden itibaren Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu’nun güneyi toz nakliyesi olacaktahmin edilmektedir.

15 ile toz taşıma uyarısı

Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu’nun güneyiAkşam saatlerinden itibaren toz taşınımının etkili olacağı tahmin ediliyor.

Hatay’ın batısında sabah saatlerinde kuvvetli rüzgar ve fırtına, akşam saatlerinde ise yurdun doğu kesimlerinde toz taşınması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, sabah saatlerinden itibaren Samandağ ilçesi başta olmak üzere Hatay’ın batı ilçelerinde doğu yönlerinden 4 ila 6 kuvvet gözlemlenecek. rüzgârve kısa süreli fırtınalar tahmin ediliyor.

Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu’nun güneyinde akşam saatlerinden itibaren toz taşınımının etkili olacağı tahmin ediliyor.

Yarın gece yarısı sona erecek olan tozlu ulaşım nedeniyle ulaşımda aksamalar, görüş mesafesinin azalması, hava kalitesinin düşmesi gibi aksiliklere karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

golovaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu