Haber

Karamollaoğlu, Erdoğan’ı neden şikayet edeceğini açıkladı

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile 20 yıldır siyasetin içinde olduklarını belirten Karamollaoğlu, ‘tutkulu’ olarak nitelendirdiği Erdoğan için, “Yüce Allah’ın huzuruna çıkacağız. Bu nedenle Tayyip Bey’i dava edeceğim” dedi.

‘ÖĞRETMENİMİZE KARŞI TUTUM NE İNSANİ VE SİYASİDİR…’

dikendenAltan Sancar’a konuşan Karamollaoğlu, Erdoğan hakkında şunları söyledi: “Yirmi yıldır birlikte siyasetin içindeyiz. Onun bu noktaya gelebileceğini hiç düşünmemiştim. Tayyip Bey maalesef çok tutkulu bir dost. geldiği yere.Bunu gördük geçmişte de oldu.Kongreye gitti listede Erbakan hocamızın karşısında yer aldı.Daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu. “Tayyip Bey olursa seçimi kazanırız” görüşü galip geldi ve kazandı.Erbakan Hoca isteyemeyeceği şeyi veto etmedi.Buna karşı tavrı ne insani, ne siyasi, ne de ahlakidir.

‘ZIMNİN ALTINA ALIRSANIZ HESAP VERMEZSİNİZ’

Karamollaoğlu, “Yarın hepimiz Allah’ın huzuruna çıkacağız. Onun için Tayyip Bey’e davacı olacağım” dedi. Aksi takdirde, yanınızda olmadığı için başkalarını suçlarsanız, sorumlu tutulamazsınız. İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerinde hemen bizi suçladılar, ‘Vay vatan hainleri. Siz olmasaydınız biz kazanırdık. Çok şükür ikinci seçime karar verdiler. Yoksa bugün yine suçlanacaktık. 800 bin fark olunca şok oldu. Bunu açıklayamadılar. Çünkü Saadet Partisi’nin aldığı kararla artık bir şey olmadığını gördüler. Asla iftira atmayız, övünmeyiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu