Haber

KILIÇDAROĞLU’NDAN SEYTİM’E VE SANAT EVİ’NE TAM NOT

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bir dizi aktifliğe katılmak üzere geldiği Adana’da, Seyhan Belediyesi Teknoloji ve İnovasyon Merkezi (SEYTİM) ile Seyhan Sanat Evi’ni ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, SEYTİM ve Sanat Evi’nin çalışmalarını takdirle karşılarken Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Kılıçdaroğlu’na ilgisi ve pahalı yorumlarından ötürü teşekkür etti.

CHP Mahallî İdarelerden Sorumlu Genel Lider Yardımcısı Seyit Torun, Adana Milletvekilleri Ayhan Barut, Orhan Sümer, Müzeyyen Şevkin, Burhanettin Bulut, Adana Büyükşehir Belediye Lideri Zeydan Karalar, Çukurova Belediye Lideri Soner Çetin ve CHP Adana Vilayet Lideri Mehmet Çelebi’nin de eşlik ettiği ziyarette, SEYTİM öğrencisi ‘Bizim 2020 yılında TEKNOFEST’te birinci olan roket takımımızın giydiği mont. Size de manası büyük olduğu için armağan etmek istedik diyerek birincilik kazanan takımın montunu Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na armağan etti.

ROKETİ İMZALADI

Kılıçdaroğlu, Havacılık ve Uzay Araçları Tasarım Atölyesi’nde bulunan ve TEKNOFEST’te birincilik kazanan roketin üzerine imzasını da attı.

BİLGE 01’İ İNCELEDİ

Başkan Akif Kemal Akay, SEYTİM’de üretilen standart orta-alt segment bir bilgisayardan yaklaşık 10 kat küçük kasası olmasına karşın birebir süreç gücünü sunan, muadillerinden çok daha düşük maliyetli ve bir cep telefonundan biraz daha büyük boyutuyla avuç içine sığabilen ‘Bilge01’ isimli bilgisayarın özelliklerini Genel Lider Kılıçdaroğlu’na anlattı.

VR GÖZLÜKLE VİDEO İZLEDİ

Sanal Gerçeklik Stüdyonda VR gözlük takarak, Dijital İçerik Atölyesi’nde üretilen ve kendi konuşmasının da yer aldığı görüntüyü izleyen Kılıçdaroğlu, Muhteşem Lig kulüplerinin de faaliyet gösterdiği ve geleceğin spor kolu olarak gösterilen e-spor faaliyetlerinin yürütüldüğü alan ile dijital içerik atölyesi ile laboratuvar ve öbür atölyelerdeki çalışmaları yerinde inceledi.

SANAT EVİ’NDE KADINLARI SELAMLADI

Çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getiren Genel Başkan Kılıçdaroğlu, daha sonra Seyhan Sanat Evi’nde bayanların el emeği ile göz ışığı dökerek ürettiği eserleri inceledi. Her biri sanat yapıtından farksız eserler için ‘Bunları siz mi yaptınız’ diye sorarak beğenisini lisana getiren Kılıçdaroğlu, atölyede çalışan bayanları selamlayıp ‘Kolay gelsin. Güzel şeyler yapıyorsunuz’ diyerek kutladı.

AKAY GENEL LİDERİMİZE İLGİSİ VE PAHALI YORUMLARI İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM

Başkan Akif Kemal Akay, SEYTİM’de üretilen projeleri, çocuklara ve gençlere özel sunulan hizmetleri, e-spor alanında gösterilen faaliyetleri ve Sanat Evi’nin çalışmaları inceleyen Genel Lider Kemal Kılıçdaroğlu’na gösterdiği ilgi ve değerli yorumları için teşekkür etti. Akay, ‘Geleceğimizin anahtarının gençlerimiz olduğunu biliyor ve onlar için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. Çalışmalarımıza sürat kesmeden devam edecek ve bilgili, şuurlu gençler yetiştirmek için üzerimize düşen her şeyi yapacağız’ diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu