Ekonomi

OKX, isim sponsoru olduğu İstanbul Fintech Week’te kripto dünyasını temsil etti.

Küresel kripto para borsası OKX, vizyonu doğrultusunda kripto ekosistemini anlatmak için dünyanın birçok bölgesinde çalışıyor. Bu kapsamda geçmişte Türk ekosisteminde önemli adımlar atan borsa şimdi de isim sponsoru olduğu İstanbul Fintech Week’te kripto dünyasını temsil etti.  

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük ikinci kripto para borsası ve lider Web3 teknoloji şirketi OKX, kripto dünyasının gelişimi adına faaliyetlerine devam ediyor. Dünyanın dört bir yanından birçok kripto yatırımcısına hizmet veren küresel borsa, uzun süredir Türk kripto ekosisteminin değerli aktörlerinin ortasında gösteriliyor. Bu kapsamda yenilikçi çalışmalarıyla tanınan OKX, isim sponsoru olduğu İstanbul Fintech Week’in katılımcılarına kripto ekosisteminin yapısını, vizyonunu ve bakış açısını anlattı.

Etkinlik alanında kurulan OKX standında çeşitli etkinlikler yapılırken, standı ziyaret edenlerin soruları yanıtlandı ve OKX’in Türkiye’deki iş süreçleri hakkında bilgi verildi. Düzenlemenin açılış konuşmasını yapmak (Merkezi Olmayan Bir Ortamda Merkezi Ticaretin Dönüşümü) Tim Byun, OKX Küresel Kamu Çıkarları Yöneticisi, Kripto para dünyasının mevcut konjonktürünü değerlendirirken; Şeffaflık politikaları, yedek kanıtlar ve düzenlemeleri kapsayan ufuk açıcı bir konuşma yaptı.

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen İstanbul Fintech Week, yarattığı atmosfer ile her geçen gün değişen finansal hizmetler sektöründeki paydaşlar için küresel tartışma ve bilgi alışverişine bir kez daha sahne oldu. İlk üç etkinliğinde yaklaşık 30 ülkeden 10 bini aşkın katılımcıyı ağırlayan etkinlik, yenilikçi beyinleri girişimcilerle buluşturdu. Etkinlik boyunca Blockchain Festivali ve Dijital Finans Tepesi başlıkları altında düzenlenen zirvelerde sektörün önde gelen isimleri finansal teknolojiler dünyasındaki iki ana alanı masaya yatırdı.

Sektörün gelecek rehberi: Regülasyonlar

Merkezi olmayan finans alanında regülasyon tartışmalarının sürdüğü bu günlerde regülasyonların değerine dikkat çeken Tim Byun, uzmanların görüşlerinin alınması ve toplanan fikirlerin ortak akıl etrafında şekillenmesi gerektiğini bir kez daha vurguladı. ulus devletlerin düzenleme saldırılarında. Bakanlığa yönelik algıların daha olumlu hale gelmesi için makul düzenlemelerin yapılması gerektiğine değinen uzman, bunun borsalar ve yatırımcılara daha geniş bir hareket alanı bulmasının önünü açacağını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu