Ekonomi

Tesla teslimat için müşteri aramaya başladı

BURAK KARAGÖZ

Tesla Model Y teslimatları için ödeme süreci başladı.

Ödeme yapılıp fatura kesildikten sonra noter işlemlerine başlanacak ve Tesla’lar sahipleriyle buluşacak.

Firmanın araç teslim noktasının da kesinleştiği belirtiliyor.

Teslimat noktası olarak Akasya AVM planlanırken, artan sayılardan dolayı Anadolu yakasında daha büyük bir lokasyona ihtiyaç duyulduğu için teslimat noktasının Intercity İstanbul Park olduğu belirtildi.

Şirketin bu kararı teslimatları eğitmek için aldığı belirtiliyor. Daha önceki planlamada teslimatların Akasya AVM’de başlayıp ardından İstanbul Park’ta devam etmesi planlanıyordu.

Şirket, bu lokasyon değişikliğini de İstanbul Park’ın müşteri deneyimleri için daha geniş ve elverişli bir yer olduğu gerekçesiyle gerçekleştirdi.

Araçların teslim noktasına kadar TIR’lar ile taşınması işlemi için bu noktanın daha uygun olduğu belirtilmektedir.

Siparişlere yoğun ilgi

Tesla siparişlerine ilginin yoğun bir şekilde devam ettiği belirtilirken, Tesla mağazalarının bu yıl için sadece Kanyon AVM ve Akasya AVM’de olacağı belirtildi.

Siparişler ve satışlar gerçekleştikçe bu mağazalardan randevu alarak araçları test etme imkanı yıl boyunca devam edecek.

Yıl sonuna kadar talebin yüzde 90’dan fazlasının karşılanması planlanıyor.

Şirket, yoğun talep nedeniyle personel sayısını 2 kattan fazla artırmayı hedeflerken, İstanbul Merter’deki hizmetin Haziran ayında devreye alınması planlanıyor.

Satış sonrası ana hizmetin yanı sıra Türkiye genelinde 20 noktada satış sonrası hizmet verilecek. Gerekirse İstanbul’dan taşınabilir servisler veya uzmanlar gönderilecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu