Haber

Vatikan Şehri’ne izinsiz giren adam İsviçreli Muhafızlar tarafından gözaltına alındı

Katolik Kilisesi’nin yönetim merkezi olan Vatikan Şehir Devleti’ne otomobille giren şahıs, İsviçreli Muhafızlar tarafından durdurularak gözaltına alındı.

Vatikan Basın Bürosu’ndan yapılan yazılı açıklamada, dün akşam saat 20.00 sıralarında 40 yaşındaki bir kişinin Sant’Anna kapısından zorla şehir devletine girdiği bildirildi.

Vatikan’a girmek için gerekli izinlere sahip olmayan şahsın kapıdan çevrildiği, ardından aracına manevra yaptırarak hızlanarak kapıdan girdiği belirtildi.

Görevi Vatikan ve Papa’yı korumak olan İsviçreli Muhafızlar’ın Sant’Anna kapısı bariyerlerinden yüksek hızla giren aracı durdurmak için aracın ön tekerleklerine ateş açtığı, diğerinin ise aracın ön tekerleklerine ateş açtığı bildirildi. aracın Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis’in bulunduğu yere ulaşmasını engellemek için iç kapılar kapatıldı. .

Papa’nın gün içinde bazı itiraflarını yaptığı San Damaso avlusunda durdurulan araçtan inen 40 yaşındaki zanlının güvenlik güçleri tarafından gözaltına alındığı bildirildi. .

Açıklamada, zanlının olay sırasında bazı akli dengesizlikler gösterdiği, bu nedenle Vatikan Şehri Devlet Sağlık Birimi doktorları tarafından bir dizi muayeneye tabi tutulduğu ve ardından hücreye konduğu kaydedildi.

İtalyan basınında akli dengesinin yerinde olmadığı belirtilen bu şahsın Vatikan’ın güvenliği için akşam saatlerinde gergin ve ürkütücü anlar yaşadığı belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu